poniedziałek, 3 czerwca 2013Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem związanym z marriage pour tous i z przegłosowaną ostatnio we Francji ustawą o zawieraniu małżeństw i adopcji dzieci przez pary homoseksualne, polecam ten rewelacyjny artykuł. Nareszcie konkret i koherencja.
Życzę miłej lektury.


5 komentarzy:

 1. Interesuję się tym tematem bo mam kilka przyjaciół gejów i jestem mocno za równouprawnieniem wszystkich bez wyjątków
  Tu w Stanach jest różnie w różnych stanach bo mają niezależne prawodawstwo w dużej mierze .

  .. niestety nie kumam nic z języka Voltaira o czym mówił ten artykuł ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest on dlugi i szkoda strescic, omijac niektore rzeczy, trzeba by bylo przetmumaczyc caly. W skrocie autor jest wierzacym i praktykujacym katolikiem we Francji i pisze list otwarty do jednego ksiedza, ktory medialnie nawoluje do buntu przeciw ustawie.
  Autor przedstawia kilka mocnych argumentow za, popartych statystykami. Co mnie utkwilo to np, gdy pisze: w porzadku, Kosciol nie akceptuje malzenstw homo, takie sa prawa katolickie, ale nalezy zostawic w spokoju tych, ktorzy katolikami nie sa gdyz zyjemy w wolnym panstwie (dlatego wlasnie miedzy innymi, katolicy powinni sie cieszyc bo moga swobodnie wyznawac swoja religie).
  Albo: osadzanie rodzicielstwa homoseksualistow z gory mowiac, ze dzieci wychowane w ten sposob beda nieszczesliwa i zdeprawowane (co nie zostalo nigdy potwierdzone w panstwach takich jak Belgia, gdzie homosesuane pary moga adoptowac od dawna) jest jak osadzanie Jezusa- skazanie kogos z gory, wysuwanie osadow na podstawie intencji i kwestionowanie motywacji (Schuldvermutung po niemiecku, jesli znasz niemiecki bo po poslku chyba nie ma na to slowa)
  albo: Adopcja dzieci przez pary homoseksualne pozwoli wyrwac je z biedy domow dziecka- co jest dla nich lepsze- milosc osob, ktore bardz, bardzo staraly sie o adopcje czyli pragnely tego dziecka z calego serca czy tez dorastanie w biedzie i fatalnych warunkach?
  itd
  To sie upisalam. Mam nadzieje, ze chociaz to przeczytasz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przywracasz mi wiare w kato-ludzi. Dziekuje! Czara

   Usuń
  2. @miś-uszatek-w-paryżu - bardzo dziękuję .. przeczytałem nawet dwa razy .. bardzo ineteresujące porównania .. niestety jest to prawdą, że Kościół jako instytucja nie uwolnił się jeszcze z pewnych genów Inkwizycji .. czyli sądów bez faktów i procesu 'presumed guilty' raczej niż 'presumed innocent' .. nie wiem czy wiesz, że do dziś nie przeproszono za spalenie Giordano Bruno na stosie

   ale jak dobrze, że ktoś napiał taki artykuł

   bardzo dziękuję :^)

   Usuń